Co se u nás děje?

dovolte mně poděkovat Vám touto cestou za celý školní rok; za nezapomenutelné chvíle plné pilné práce a radosti
s Vašimi dětmi, za trpělivost, kterou jste měli se svými dětmi při adaptaci v mateřské škole, za přízeň a zpětnou vazbu, kterou jste nám po celý rok vyjadřovali. Velice si vážím jakékoliv spolupráce a pomoci z Vaší strany, ale i...

Při loučení s předškoláky nás celý týden doprovázela dobrá nálada, radost, nadšení a spousta prožitků. V úterý bylo v areálu Tihelňa, slavnostně pasováno jedenáct dětí na školáčky. Krásnou atmosféru této slavnosti navíc umocnil program plný her a soutěží, který si pro své děti přichystali rodiče. Co dodat? Snad jen popřát a poděkovat. Budoucím...

V pátek odpoledne navštívily děti z MŠ Polybus - kouzelné auto plné nářadí a pomůcek určené k rozvoji technického myšlení a tvořivosti. Pod dohledem zkušených lektorů děti vrtaly, brousily a řezaly.

Čtvrteční turistický výšlap s piknikem se moc povedl. Každá Beruška si nesla svůj batůžek s proviantem až na kopec Nedánov. Počasí se vydařilo a Berušky jsou šikovní turisté ;)

Dnes se naše Včeličky vydaly do CVČ Pavučina v Hustopečích, kde na ně čekala lektorka Inka s ovečkou Madlenkou. Děti prožily krásné dopoledne, dozvěděly se zajímavosti o ovečkách, na které si i zahrály a zazpívaly si písničky. Nejzajímavější ovšem pro ně bylo krmení oveček a zpracování ovčího rouna. Moc děkujeme za úžasný program.

Tématem posledního týdne byl u Berušek i Včeliček Pravěk. Povídali jsme si nejen o dinosaurech, ale i o mamutech a pralidech. Berušky si vyzkoušely práci paleontologa, poznávaly jednotlivé druhy dinosaurů a také vytvářely pravěkou vesničku. Včelky si zase do školky donesly své knížky o dinosaurech a společně si je ve třídě prohlížely. Dokonce si...

Cílem letošního výletu Berušek a Včeliček se stal Dino park ve Vyškově. Cesta autobusem nám rychle utekla a za chvíli jsme už seděli v Dino expresu, který nás dovezl do pravěkého světa obrů. Viděli jsme spoustu pravěkých ještěrů, masožravých i býložravých. Děti se vyřádily na několika hřištích a prozkoumaly každé zákoutí areálu. Ani pomalu fotit...

To je jízda, lidé drazí, sem a tam to s námi hází. Řidič mačká houkačku, řeže každou zatáčku...... Jaké je to být účastníkem dopravy jsme si zkoušeli u Berušek celý týden. Nacvičovali jsme si přecházení po přechodu ve třídě i venku. Zahráli si hru na Semafor- co musí řidič udělat, když svítí červená nebo zelená. Všichni také víme, že...

Děti se během tohoto tématu seznamovaly s pojmy doprava, dopravní prostředek. Zkoumaly rozdíl mezi jednostopým a dvoustopým vozidlem, poznávaly značky na obrázcích i venku u silnice. Na závěr tématu jsme si povídali o správném chování na chodníku i o pravidlech při přecházení silnice. Popisovali jsme námětové karty a různé situace. Situační hry si...