Co se u nás děje?

Vynášení Morany je starodávná tradice, která se ze starých slovanských časů dochovala až do dnešní doby. Podle starých zvyklostí je třeba přivítat jaro právě spálením nebo utopením "smrtky", čímž vyženeme z oblasti také bídu a nemoci.

Stavebnice GraviTrax je modulární kuličková dráha, která nadchne malé i velké stavitele. Umožní vám vytvořit si vlastní kuličkovou dráhu a přitom si ověřit, jak působení fyzikálních zákonů a gravitace ovlivňuje běh vaší kuličky.

Pískování, pískohrátky, vysypávání obrázků a mandal... to jsou názvy pro kreativní tvorbu obrázků pomocí barevného písku. Písek, šablona a tvoje představivost vytvoří jedinečné obrazy, které ti přinesou radost a uklidnění. Práce s pískem rozvíjí jemnou motoriku, soustředění, kreativitu a fantazii.

V polytechnickém kroužku jsme si dnes vyzkoušeli sílu magnetu. K pokusu potřebujeme kovovou kancelářskou sponku, nit, lepící pásku a magnety.

S trochou vody, kostkami cukru a barevným inkoustem můžeme vykouzlit podivuhodné obrázky. Krásné paprskovité obrazce vznikají proto, že se cukr rozpouští současně s inkoustem.