Co se u nás děje?

Dnes jsme se žáky ZŠ navštívili krásnou budovu boleradického divadla, kde pro nás připravili vystoupení žáci tanečního oboru na ZUŠ v Kloboukách a jejich hosté - tanečnice z Lomnice.

Každá druhá květnová neděle patří již více než sto let všem maminkám. Letos tento sváteční den připadá na 8. května.

Na pátek 29. dubna byl do naší školy svolán Slet čarodějnic a čarodějů. Všichni vytáhli ze skříně kostýmy, čarovné hůlky, vytřepali pavouky, nasadili klobouky a nastartovali létající košťata. Nejprve nás čekali soutěže a po společném tanečním reji proběhlo vyhlášení nejhezčí masky čarodějnice a čaroděje. Letos byl výběr velmi těžký... odměnu si...

Dnes jsme se vydali na dopravní hřiště v Hustopečích se 3., 4. a 5. třídou. Žáci 1. a 2. třídy podnikli výlet minulý týden.

Dnes proběhl v naší škole další z řady barevných dnů - ZELENÝ. Mluvili jsme o koloběhu vody, jejím znečišťování i následném čištění, aby se dala znovu použít. Řeč přišla samozřejmě i na omezování její spotřeby. Společně jsme si zkusili spočítat rozdíl mezi čištěním zubů s využitím vody v kelímku a čištěním zubů při puštěném vodovodním kohoutku....

Dnes odpoledne se naše škola hemžila předškoláky, kteří se už nemohou dočkat, až se z nich v září stanou školáci. Rodiče přivedli k zápisu budoucí žáky základní školy. Děti si popovídaly s paní učitelkou, nakreslily obrázek, splnily pár úkolů a dostaly na památku drobný dáreček. Některým se ani nechtělo domů.

Dnes jsme s velkým očekáváním zahájili kurz plavání, který byl dva roky odkládán kvůli covidu. Vyrazili jsme do hustopečského bazénu autobusem spolu s žáky ZŠ Nikolčice.

Dnes ráno proběhlo školní kolo recitační soutěže O boleradický džbánek. Sešli jsme se ve třídě a těšili se na vystoupení. Žáci, kteří byli vybráni, byli natěšení, ale i nervózní zároveň. Na některých byla tréma znát, jiní se nenechali publikem tvořeným spolužáky z celé školy, vůbec zneklidnit.

Vážení rodiče,
pokračuje projekt v rámci Národního plánu obnovy, doučování žáků od ledna do června 2022.
Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.
Finanční prostředky škola získá z fondu Evropské unie - Next Generation EU,...

MASOPUST

28.02.2022

Milí rodiče, milí občané Boleradic,