Co se u nás děje?

Počasí nám přeje a sluníčko se dnes na nás opět usmívalo. Po příjezdu do lyžařského areálu jsme rozdali žákům uložené lyžařské vybavení, aby se mohli připravit na další den výcviku. Každý už věděl, ke kterému družstvu patří a tak se hned začalo s lyžováním. Umělý povrch byl řádně navlhčen a naolejován, aby nám to pěkně jezdilo. Začátečníci a méně...

1. den lyžařského kurzu - více bláta než sněhu nás vůbec neodradilo! Díky krásnému slunečnému počasí jsme si to užili. Děti byly rozděleny do skupin podle zdatnosti. Po krátké rozcvičce se učily, jak správně padat a vstát, zastavit nebo vyšlapat kousek do kopce. Ti zdatnější lyžaři už vyjeli vlekem rovnou nahoru a předváděli své dosavadní lyžařské...

Dnes žáky 2. a 3. ročníku čekala poslední lekce plavání. Dětí bylo z důvodu vysoké nemocnosti málo, takže dnes každý plaval za dva.

Dne 24.1. se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili divadelní pohádky Červená Karkulka, kterou přijelo představit divadelní studio ze Zlína. Divadlo se konalo v Kloboukách u Brna, v místním Divadelním centru.

Ve čtvrtek 25.1.2024 k nám zavítalo hudebně - dramatické uskupení Musica Animae s pohádkou Zvířátka a loupežníci. Představení plné písniček navštívili mladší žáci naší školy a moc se jim líbilo.

Dnes jsme si užili společnou vánoční nadílku ve třídách. Děti si navzájem donesly malé dárečky, ochutnali jsme cukroví, zazpívali si koledy, vyrazili na procházku, nebo si pustili pohádky. Kdo chtěl, mohl si vyrobit lodičky z ořechových skořápek.

PF 2024

21.12.2023

Ať Vánoce naplní váš domov radostí, vaše srdce láskou a váš život smíchem.
Do nového roku 2024 Vám přejí hodně zdraví, štěstí a pohody
děti, žáci a zaměstnanci Základní školy a Mateřské školy Boleradice.

Ještě před náporem vánočního cukroví a lenošením u pohádek jsme si protáhli těla společným výšlapem k rozhledně na vrchol Nedánov. Počasí sice nebylo nijak vlídné, trochu nás postrašil slabý deštík, ale naštěstí se umoudřilo a my jsme si cestu na čerstvém vzduchu užili. Po cestě jsme pojmenovali jehličnaté stromy a pozorovali stádo oveček. Žáci...

Včera, tedy 14.12.2023, jsme uspořádali vánoční vystoupení žáků naší základní i mateřské školy v divadle v Boleradicích. Děti nacvičily pohádky, písničky, příběhy, tance i koledy. Představení se povedlo, děti si ho velmi užily a doufáme, že se líbilo i všem divákům v sále, možná i nějaká ta slzička ukápla.

Ve čtvrtek 7.12. 2023 se konal projektový den modrý na téma Vánoční tradice národnostních menšin. Děti vytvořily 4 skupiny a postupně se dozvídaly základní informace o Německu, Polsku, Slovensku a Ukrajině. Nejdříve si zaznamenaly na slepé mapě, kde tyto státy leží, po té si poslechly koledy v jejich jazyce. Společně jsme si zkusili některé...

Mikuláš v doprovodu anděla a také čerta dětem přečetl, co se o nich píše v "knize hříchů" hezkého, ale také si vyslechly, v čem by se měly polepšit. Děti zpívaly, recitovaly nebo také zatančily a každý od Mikuláše dostal balíček s dobrotami.