Barevný den žlutý

05.11.2021

Dnes 5.11. jsme měli ve škole projektový den s názvem Žlutý, děti přišly do školy oblečeny ve žlutých barvách a se žlutými doplňky.

Barevný den byl věnován osobnostní a sociální výchově. Povídali jsme si o rodině, o kamarádech a vztazích ve třídě a ve škole. O tom, jak je důležité spolu mluvit a chovat se tak, aby nevznikala zbytečná nedorozumění a spory, nebo konflikty.

Vyzkoušeli jsme si, jak je těžké poznat podle popisu kamaráda, když mám zavázané oči a musím spoléhat na informace od ostatních. Řekli jsme si i o tom, jak máme informace přijímat, jak o nich přemýšlet a jak je využívat. 

Děti si potom namalovaly svůj erb, tak aby je podle něj spolužáci poznali. Úkol to byl nelehký, děti si vyzkoušely, že poznat druhého podle jeho koníčků, povahových vlastností, typických projevů, vzhledu jen z popisu a obrázků, není jednoduché.

V druhé části projektového dne si pak žáci každé třídy společně vyrobili svůj erb třídy, ten si vystavili na třídní nástěnce.

Celý projektový den jsme uzavřeli diskusí o tom, jak je důležité budovat kamarádské vztahy, komunikovat spolu, předcházet konfliktům, pomáhat si a žít v harmonickém a klidném prostředí.

Mgr. Hana Vajbarová