Lyžařský výcvik - den čtvrtý

25.02.2022

Dnešní den se vydařilo krásné počasí. Od rána nám svítilo sluníčko🌞, moc nefoukalo a bylo docela teplo. Taky vydávání lyží a dalšího vybavení už nám šlo pěkně od ruky a během pár minut stáli všichni na svahu a jen čekali na své instruktory.

Výcvik byl opět zahájen krátkou rozcvičkou a pak hurá na kopec. A to všichni, včetně družstva začátečníků, které si pan instruktor označil žlutými a zelenými vestami. Pro výstup nahoru zvolil poněkud netradiční způsob, kdy se dětem odvezly lyže autem nahoru a děti si kopec vyšláply pěšky s pomocí vleku (z něhož někteří během výstupu nechtěně vystoupili). Pak toto družstvo lyžovalo v horní části sjezdovky, která není tak prudká a prostor měli sami pro sebe. Všichni doprovázející pedagogové jsme měli možnost vyzkoušet si nahoře roli vlekaře - pomáhali jsme dětem nasedat a také se rozjet. Někteří to už zvládali krásně sami a někteří si to potřebovali párkrát zopakovat, než se jim podařilo dojet až na konec.

V tento den jsem si všimla, že pokročilejší lyžaři jezdili mnohem opatrněji a to bylo vidět i na množství pádů. Možná tomu dopomohl nepříjemný pád jednoho z žáků předchozí den, kdy si děti uvědomily, že by se jim to mohlo přihodit taky. Dnes při jízdách byla patrná opět větší jistota a lyžování si všichni patřičně užívali. Instruktoři dětem sjezdy zpestřovali různými cviky a pomůckami. 

Sláva, tento den se obešel bez úrazu, což je pro nás všechny potěšující.

Mgr. Helena Rudolfová