Lyžařský výcvik - den druhý

22.02.2022

Nastal nám úterní den a nám se splnil sen.

Začalo to slibně, přijeli jsme klidně.

Co jsme boty nazuli, na svahu jsme stanuli.

Po pořádné rozcvičce nám to půjde nejvíce.

Druhý den lyžařského výcviku začal řádnou rozcvičkou. Žáci protáhli svá těla už v rozdělených družstvech a pod vedením instruktorů se pustili do nácviku a vylepšování svých stylů. Zkušenější lyžaři k tomu používali také různé zajímavé pomůcky - pěnová kolečka či ovály, se kterými předváděli své řidičské umění, míčky nebo třeba hůlky, které drželi spojené nad hlavou a při obloučku s nimi podřepli a sklopili je dolů. Moc je vidět nebylo. Jen chvilku, ve spodní části sjezdovky nebo při čekání na vlek. Pak zmizeli z dohledu na vršku kopce, aby se opět přiřítili dolů. Bylo vidět, že si to náramně užívali.

Začínající lyžaři se nejdříve rozjezdili na mírném kopečku na umělém povrchu, kde se snažili projet bránou, zvednout plyšáka ze země, zatočit, zastavit atd. Pak si šli zkusit, jak se jezdí na sněhu. Slalom se sice ještě moc nedařil, ale pokroky jsou již patrné. Také si dnes poprvé vyzkoušeli párkrát vyjet vlekem asi 20 metrů. Napoprvé potřebovali více dopomoci a i přesto si to občas museli zopakovat (Protože jsem dopomáhala, nemám nafocené všechny začátečníky na vleku, ale já se to pokusím zítra napravit).

Také dnešek se obešel bez potíží a hlavně bez úrazu. Jediný malý nedostatek bylo počasí v závěru výcviku, kdy nás déšť  zahnal do šatny o chvilku dříve. Po příjezdu ke škole děti prohlásily, že se už těší na zítřek, jak si to opět užijí.

Mgr. Helena Rudolfová