Lyžařský výcvik - den pátý - zakončení výcviku

25.02.2022

Je pátek a to znamená, že máme poslední den lyžařského výcviku. Únava je už znát. Aspoň na nás dospělých, protože na dětech únava moc poznat není. Ty se s nedočkavostí vrhly na svah a ještě před příchodem instruktorů už zkoušely, jestli přes noc nezapomněly své lyžařské umění. Po ránu byl povrch hodně tvrdý - zledovatělý, proto byli žáci řádně poučeni o bezpečnosti, opatrnosti a vzájemné ohleduplnosti.

Dnešní výcvik se nesl v duchu předchozího dne, kdy si všichni vylepšovali styl, zlepšovali techniku a upevňovali si nově nabyté dovednosti. Jelikož jsme celý týden trávili na svahu společně se školou ze Staroviček, někteří žáci navázali kamarádské vztahy a společně si poslední den užili v pohodě.

Taky se přijeli podívat na děti někteří rodiče, aby viděli, jaký pokrok za ten týden učinily. Myslím, že všichni rodiče můžou být na své děti hrdí, že to všechno zvládly a mnohému se naučily.

Po ukončení výcviku se šli žáci přezout a následovalo odevzdávání vypůjčeného vybavení. A nesměla chybět ani malá odměna. Než jsme se odebrali k autobusu, každý slavnostně obdržel diplom a taky zlatou medaili z Fidorky za úspěšné absolvování lyžařského výcviku. 

Štěstí při nás stálo a i tento den jsme zvládli bez úrazu. Děti jsme vrátili rodičům v pořádku a se spoustou zážitků.

Mgr. Helena Rudolfová