Mobilní planetárium 1. 2. 2023

02.02.2023

Ve středu 1. 2. naši školu navštívil odborný lektor s mobilním planetáriem, aby žákům zábavně a smysluplně zpestřil a obohatil výuku. Žáci 1. a 2. ročníku zhlédli pohádkový příběh Se zvířátky o vesmíru. V něm se ježek, zajíc, krtek a sova rozhodli prozkoumat raketovou základnu a zjistit, co jsou zač ty ohnivé šípy, které létají do nebe. Potkali se s chytrým myšákem, žijícím mezi vědci na základně, a ten jim vše vysvětlil. O vesmíru toho věděl opravdu hodně.

3. a 4. ročník nahlédl do vesmíru s programem Neuvěřitelný vesmír. Žáci měli možnost se seznámit se spoustou zajímavých informací o tom, jaký vlastně vesmír je, co vše astronomové ve vesmíru zkoumají a jaké neuvěřitelné poznatky už získali.

5. ročník se ponořil do světa, lidským okem neviditelného. Ocitli se uvnitř mikroskopu a prozkoumali 5 říší v dosud nevídané podobě. Pořad Nanocam žákům zprostředkoval záběry, se kterými se ještě nesetkali. Viděli, jak vypadají např. bakterie, výtrusy hub a plísní, jednobuněčné organismy, rostliny a živočichové - vše mnohonásobně zvětšené.

Po každém programu měli žáci prostor na své otázky, které jim byly ochotně zodpovězeny a navíc doplněny také obrázky a fotografiemi.

Mgr. Helena Rudolfová