Pololetní vysvědčení a recitace

31.01.2022

V pondělí 31. 1., rozdaly paní učitelky dětem pololetní vysvědčení. Nikdo nebyl překvapený, všichni věděli, jak celé pololetí pracovali a kde mají ještě přidat, aby závěrečné vysvědčení bylo ještě hezčí, než to, které právě dostali.

V devět hodin nás navštívil pan Jan Koráb, který je hercem místního divadla. Poprosili jsme ho o radu a pomoc při nácviku recitace básní do recitační soutěže Boleradický džbánek.

Žáci čtvrté a páté třídy si už minulý týden básničku připravili, doma se ji naučili a recitovat jsme si je zkoušeli ve škole i v dramatickém kroužku. Odvahu k recitaci před publikem složeným z paní učitelek, spolužáků a našeho hosta našli: Terezka Šibíčková, Samík Puček, Matěj Koráb, Melanka Matelová, Adélka Rudolfová a Šlesingerová, Ally Kaplon a Anežka Zemánková.

Pan Koráb si se zaujetím recitaci vyslechl a děti od něj dostaly cenné rady, jak vypilovat recitaci a dobře se do soutěže, která nás čeká v květnu v místním divadle, připravit. Děti také za snahu a odvahu pochválil a pozval nás všechny do divadla, na pohádku, kterou místní herci připravují.

Byla to příjemně a poučně strávená hodina, děkujeme!

Za ZŠ Mgr. Hana Vajbarová