Projektový den - brněnské planetárium

23.06.2022

Dnes jsme se se žáky 4. a 5. třídy vydali do Brna na velmi příjemné místo, kterým je Kraví hora, na jejímž vrcholu je postavena Hvězdárna a planetárium.

U jezírka na Kraví hoře jsme obdivovali malá kachňátka, pohráli si na hřišti, pořádně se nasvačili a už jsme se vydali vstříc neznámému, protože většina dětí byla v planetáriu poprvé.

Před hlavní budovou planetária jsme objevili i tematické herní prvky, které nám nabídly informace a zážitky nejen z vesmíru.

Poté jsme se již pohodlně usadili v digitáriu. První část programu byla zaměřena na informace o sluneční soustavě. Planety byly před námi jako na dlani. Dozvěděli jsme se, z čeho je tvořen prstenec kolem planety Jupiter, proč má Merkur horký povrch nebo proč není Pluto planeta a proč nejsou Jitřenka a Večernice dvě hvězdy.

Další velmi poutavé promítání se týkalo hvězd a souhvězdí. Na obloze jsme hledali souhvězdí, ve kterém jsme se narodili, bájné hrdiny i zvířata.

Poslední část promítání byla nazvána Astronaut 2D a pozvala nás na průzkum celého vesmíru a přiblížila nám profesi astronautů.

Děti si celý výlet velmi užily, dozvěděly se spoustu zajímavých a důležitých informací a třeba se do planetária se zase brzy podíváme.
Ing. Michaela Vedrová