Recitační soutěž "O boleradický džbánek" - školní kolo

03.03.2022

Dnes ráno proběhlo školní kolo recitační soutěže O boleradický džbánek. Sešli jsme se ve třídě a těšili se na vystoupení. Žáci, kteří byli vybráni, byli natěšení, ale i nervózní zároveň. Na některých byla tréma znát, jiní se nenechali publikem tvořeným spolužáky z celé školy, vůbec zneklidnit. 

Jako první recitovali prvňáčci. Kryštof Ježorek recitoval báseň O cvrčkovi, Nella Sasínková přednesla báseň O koláči a Filip Sedláček vystoupil s básní O kukačce. Všechny tři básně napsala autorka Ljuba Štíplová. Pro prvňáčky to byla premiéra samostatného vystoupení před tolika spolužáky a recitaci všichni zvládli na jedničku.

Druhá třída se nenechala zahanbit a Zdeněk Hrabec přednesl báseň Páni kluci od Jiřího Žáčka, Šimon Rudolf se blýskl básní O zavřených vrátkách od Michala Černíka a trio zakončila Karolína Čurdová s Malovanou pohádkou taktéž od Jiřího Žáčka.

Ze třetí třídy nás recitací potěšila Vanesa Kabelová s básní Malá zmoklá slepice, kterou napsal Jiří Žáček, Sabina Oujeská s básní od Jana Vodňanského Moje tužka ušatá a perlou na závěr byla recitace básně Jak se staví plot od Jana Skácela, se kterou  vystoupil Deniel Lovecký.

Ze čtvrté třídy byly vybrány tři mladé slečny. Jako první recitovala Adélka Rudolfová, jejíž přednes básně Král a blecha od Michala Černíka byl i dramaticky ztvárněný. Velmi pěknou báseň si vybrala Melánie Matelová, která nás potěšila dlouhou Pohádkou o brněnském krokodýlovi od Oldřicha Mikuláška. Na závěr vystoupila Karolína Schrammová s básní Na jednom hradě od neznámého autora.

Recitační soutěž zakončily recitátoři z páté třídy. Terezka Šibíčková s básní Pipin mezi přáteli, jejíž autorem je Jan Němeček. Dále vystoupila Ally Kaplon s básní od oblíbeného autora Jiřího Žáčka s názvem Ušaté torpédo. Zlatým hřebem dnešního rána byl Samuel Puček s básní Byl jednou jeden loupežník.

Všichni odvážlivci byli odměněni nejen upřímným a dlouhým potleskem od kamarádů, ale také drobnými cenami a vítězové i diplomy. 

Do dalšího kola soutěže postupují: Kryštof Ježorek, Šimon Rudolf, Deniel Lovecký, Adéla Rudolfová, Ally Kaplon a Samuel Puček.

Ještě jednou gratulujeme a držíme palce vítězům z každé třídy do dalšího kola soutěže.

Ing. Michaela Vedrová