Zahradní pedagogové z celého Slovenska v boleradické škole

24.05.2022


Za budovou základní školy v Boleradicích se nachází náš poklad - Školní přírodní zahrada. V červnu 2011 byla zahrada certifikovaná. Dostali jsme cedulku, kterou najdete na zdi u vstupních dveří do školy. Byli jsme zapsáni do seznamu Přírodních zahrad ČR, kde si nás našel pan Richard Medal z Centra environmentálních aktivit v Trenčíně, který organizoval pro zahradní pedagogy z celého Slovenska exkurzi po přírodních zahradách v Rakousku a České republice.

Ve čtvrtek vyjeli Slováci do Rakouska do města Tulln podívat se do jejich zahrad.

V pátek 20.5.2022 dopoledne přijeli zahradní pedagogové z celého Slovenska do Boleradic, prošli si zahradu i budovu školy. Když vcházeli do budovy bylo slyšet, že se jim líbí příroda kolem školy a kopcovitá krajina. Na zahradě mi dávali otázky ohledně budování krásné zahrady a péče o ni. Zajímalo je také financování zahrady a psaní projektů pro získání finančních prostředků.

V jídelně poseděli nad kávou a prohlédli si fotodokumentaci zahrady od roku 2000 a také fotky z činnosti včelařského kroužku.

Miroslava Vavriková


Nadpis textu

Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est.

Eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem ut enim ad minima veniam.