Co se u nás děje?

Les na podzim

27.10.2021

Barevné podzimní lístečky už větřík téměř všechny sfouknul na zem. To nám však nebrání v tom, aby jsme poznávali listnaté a jehličnaté stromy. Vycházky do lesa jsou v tomto čase plné barev a zábavy.

Tento týden jsme se ve školce věnovali všem přírodním krásám, které nám nabízí roční období podzim. Povídali jsme si, jaké máme na podzim počasí, a jak bychom se měli oblékat na podzimní procházku. Dále jsme si povídali o změnách v přírodě, které se dějí na podzim např. že se barví listí a ukazovali si podzimní plody - šípky, kaštany, žaludy...

Podzimní počasí je ideální na pouštění draků. Ve školce jsme si draky také vyrobili a zaplnili s nimi celou nástěnku. Pilně jsme trénovali suky na dračím ocásku, grafomotoriku na pěně a společně se naučili krásnou písničku a básničku o drakovi. Berušky si také vyrobily dračí záložku do knížky.

Tetka Rýma

08.10.2021

Tetka Rýma a Kašel nás ve školce našel. My se jich však nelekneme a bacilů se nebojíme. Budeme sportovat, mýt si ruce, pít hodně čaje a jíst ovoce a zeleninu.

Tento týden si povídáme o zelenině a jejím užitku. Zeleninu jsme si prohlédli, pojmenovali, spočítali, nakreslili a nakonec snědli. Děti připravily vynikající zeleninový talíř a salát. Kdo nevařil, ten si hrál a zeleninu aspoň ochutnal.

Tento týden jsme se v naší školce věnovali tématu, jaké ovoce touto dobou můžeme sklízet na našich zahrádkách. Děti dostaly za úkol přinést ze svých zahrádek nějaké to ovoce. Společně jsme si o něm povídali, prohlíželi si jej, sledovali jaký má tvar a kolik čeho máme a hlavně také ochutnávali. Hned v pondělí jsme také navštívili místní výstavu...

Podzim jsme s dětmi a jejich rodiči přivítali tvořivými dílničkami na školní zahradě. Počasí se umoudřilo, občas vysvitlo i zvědavé sluníčko. Šikovné maminky s dětmi vykouzlily krásné dýňáčky, kteří zdobí vstup do zahrady. Děkujeme.

Pomalu se blíží podzim a s ním i sklizeň úrody, která se nám na poli urodila. Dýně, brambory, řepa a kukuřice, to jsou plody, o kterých jsme si celý týden povídali. Naučili jsme se i krátkou básničku a písničku.

Druhý týden ve školce je za námi. Malé Berušky již mají ve třídě spoustu nových kamarádů. Včeličky si pěkně hrají a pilně pracují. Na společných vycházkách objevují a zažívají spoustu dobrodružství.

V úterý 7.9. 2021 nás ve školce navštívilo "Divadýlko Květinka" s dětským představením na téma Pravidla ve školce.