Co se u nás děje?

Po roce se opět blíží Vánoce, ale dříve než Ježíšek přijde Mikuláš, anděl a černí chlupatí čerti. Děti si na ně celý týden nejen hrály ale taky vyrobily i čerta i anděla aby každého hlídal ;)

V neděli 26.11. 2023 dopoledne proběhlo na místní radnici letos již druhé Vítání občánků. Děti z MŠ opět pomohly přivítat nové občánky naší obce.

Vážení rodiče,
oznamuji Vám, že se dne 27. listopadu 2023 zapojí všichni zaměstnanci školy do výstražné jednodenní stávky, kterou vyhlásil a organizuje Českomoravský odborový svaz pracovníků školství.TENTO DEN BUDE

V uplynulém týdnu jsme si s Beruškami povídali o svatém Martinovi. Zmínili jsme jeho příběh i jeho dobré skutky. Vyrobili jsme bílého koníka, podkůvku i svatomartinskou husu. Snad už brzy v Boleradicích sníh uvidíme.

A je to opravdu pěkný pohled- vycházky do lesa plného barevného listí, jsou v tomto ročním období opravdu krásné. Les je také plný překážek i tajemných výzev a ty Berušky opravdu baví. Překážky jsme překonávali také v tělocvičně. Ježek schovaný pod listy se nám také moc povedl. ;)

Poslední týden byl u Berušek ve znamení brambor. Povídali jsme si o tom, jak se k nám brambory dostaly, dělali jsme spousty zábavných aktivit, na nástěnce jste mohli vidět naše traktory na bramborovém poli. O bramborách jsme se učili i písničku. Také jsme si společně připravili brambory na loupačku a pečené brambory. To byla dobrota! Poslední den...

Není jablíčko jako jablíčko -jedno je červené a druhé žluté, jedno je velké a druhé malé. Celý týden jsme porovnávali velikost, barvu a počítali. Jablíčka jsme ochutnali sušená, v buchtě a jen tak při krájení co se nepodařilo šup s tím po pusinky;)

Zelenina, ta je prima. S dětmi jsme si připravili mrkvový salát, ochutnali vařené i pečené brambory. Děti splnily několik jednoduchých úkolů, vyrobily si voňavou mrkvičku, ale hlavně hravě poznají zeleninu, i když se ukrývá pod šátkem.

Jablíčkový týden jsme si moc užili. Zaměřili jsme se na prožitkové učení a vnímání všemi smysly. Jablíčka jsme krájeli, strouhali, sušili, pekli, ale hlavně chutnali. Navštívili jsme zpracovnu ovoce, kde nám pan Mgr. Pavel Kabela ukázal proces moštování.