Co se u nás děje?

Kolektiv MŠ pod taktovkou p. uč. Věrky Málkové zorganizoval akci zvanou "Školní zahrada v novém kabátě". K tomu si přizvaly ochotné tatínky a práce je hotová.
Jmenovitě patří dík:
Panu Krmíčkovi, Vejvančickému, Ryšavému, Hlouškovi, Babáčkovi, Rychlíkovi, Sekerovi, Šibíčkovi, Stehlíkovi Zbyňkovi, Stehlíkovi Martinovi, Omastovi, Kabelovi, Havránkovi,...

Tento týden jsme si vyprávěli o našich krásných a jedinečných maminkách. Připravili jsme si pro ně besídku, občerstvení a tak jsme s nimi oslavili jejich svátek.

Celý týden jsme s dětmi ve školce měli čarodějnické hrátky. Zasoutěžili jsme si v běhu v sedmimílových botách a ve slalomu na koštěti. Nakonec děti vylovily dračí vejce z kouzelného lektvaru.

Den Země

26.04.2024

Oslavili jsme svátek naší planety. Povídali jsme si o tom, jak o ni pečovat, jak třídit odpad, co je to recyklace, mikroskopovali žížaly, podnikli jsme výšlap k rozhledně a také se zúčastnili vzpomínkového aktu u místního divadla.

Velikonoce

28.03.2024

Krásné Velikonoce, přejí děti z Mateřské školky.

Přišlo jaro

22.03.2024

Tento týden jsme si vytvořili klíč od jara, kterým jsme otevřeli dveře a přivítali jaro. Zimu jsme v podobě Moreny zahnali pryč a teď už se jen těšíme na krásné jarní dny.

V pátek za námi přijelo mobilní planetárium s výukovým programem, při kterém jsme objevovali vesmír. Naučili jsme se spoustu nových vesmírných slov a vyzkoušeli jsme si jak putuje měsíc kolem naší planety země.

Jaro zaťukalo na vrátka a první jarní kytičky se vyklubaly na svět. Každá kytička je jiná a tak jsme měli možnost porovnávat barvu, tvar i velikost. Také jsme je nakreslili, poskládali z papíru a naučili se o nich písničku.