Co se u nás děje?

Tetka Rýma

08.10.2021

Tetka Rýma a Kašel nás ve školce našel. My se jich však nelekneme a bacilů se nebojíme. Budeme sportovat, mýt si ruce, pít hodně čaje a jíst ovoce a zeleninu.

Tento týden si povídáme o zelenině a jejím užitku. Zeleninu jsme si prohlédli, pojmenovali, spočítali, nakreslili a nakonec snědli. Děti připravily vynikající zeleninový talíř a salát. Kdo nevařil, ten si hrál a zeleninu aspoň ochutnal.

Tento týden jsme se v naší školce věnovali tématu, jaké ovoce touto dobou můžeme sklízet na našich zahrádkách. Děti dostaly za úkol přinést ze svých zahrádek nějaké to ovoce. Společně jsme si o něm povídali, prohlíželi si jej, sledovali jaký má tvar a kolik čeho máme a hlavně také ochutnávali. Hned v pondělí jsme také navštívili místní výstavu...

Podzim jsme s dětmi a jejich rodiči přivítali tvořivými dílničkami na školní zahradě. Počasí se umoudřilo, občas vysvitlo i zvědavé sluníčko. Šikovné maminky s dětmi vykouzlily krásné dýňáčky, kteří zdobí vstup do zahrady. Děkujeme.

Pomalu se blíží podzim a s ním i sklizeň úrody, která se nám na poli urodila. Dýně, brambory, řepa a kukuřice, to jsou plody, o kterých jsme si celý týden povídali. Naučili jsme se i krátkou básničku a písničku.

Druhý týden ve školce je za námi. Malé Berušky již mají ve třídě spoustu nových kamarádů. Včeličky si pěkně hrají a pilně pracují. Na společných vycházkách objevují a zažívají spoustu dobrodružství.

V úterý 7.9. 2021 nás ve školce navštívilo "Divadýlko Květinka" s dětským představením na téma Pravidla ve školce.

Začínáme!

02.09.2021

včera jsme se sešli, abychom začali nový školní rok 2021/2022. Všechny děti i žáci byli celí natěšení, co je v novém školním roce čeká. Zase viděli po prázdninách své učitele, a hlavně své kamarády. Naši nejmenší měli zase slzičky v očích, že nevidí maminku. Paní učitelky z MŠ jim však pomohou tak, aby se co nejdříve adaptovali na...

Počasí nám přeje a tak si společně s dětmi ze třídy Berušek a Včeliček užíváme vycházek. Děti mají možnost se proběhnout a zahrát si různé hry.